Poznejte s námi nejslavnější psy světa!

Možná už jste některé z těchto psích celebrit viděli na televizních obrazovkách anebo jste o nich četli. Není divu, pejsci, o kterých bude řeč, zdobili kdysi plátna kin, byli klíčovými při vědeckých objevech nebo zažívali neuvěřitelná dobrodružství. Veřejnost je obdivovala a zbožňovala…

Lajka

Lajka

Lajka byla fena, která se jako první živý tvor dostala na oběžnou dráhu a to 3. listopadu 1957 na palubě sovětské družice Sputnik 2. Lajka bohužel zemřela už zhruba 5 až 7 hodin po startu na následky stresu a přehřátí. V letech 1980 a 1990 bylo uvedeno několik filmů na její památku.

Lassie

Lassie

Když se řekne Lassie, mnohým se vybaví právě kolie. Příběh oddané fenky, která zvládla spousty překážek a nástrah, aby se pak opět shledala se svým páníčkem, dvanáctiletým chlapcem Joe, napsal ve své knize Eric Knight už v roce 1940. O tři roky později byla knížka Lassie se vrací zfilmovaná. Lassie se okamžitě stala jednou z nejoblíbenějších psích filmových hvězd 40. a 50. let. Znovu se pak představila v televizním seriálu z 90. let a v celovečerním filmu z roku 2005 Lassie. Zajímavostí je, že ačkoliv děj popisuje příběhy fenky, hrál ji pes jménem Pal. Od jeho smrti v roce 1958 byly všechny další role Lassie drženy v jeho pokrevní linii. Říká se, že Pal vydělal na filmu dvakrát více než samotná hollywoodská star Elisabeth Taylorová.

Komisař Rex

Komisař Rex

Další filmová psí hvězda, která si získala srdce televizních diváků, zejména v 90. letech 20. století je Rex. Seriál se vysílal po celé Evropě a u nás se reprízuje dodnes. Rex je věrný přítel detektivů, který pomáhá odhalovat vrahy a také je to milovník housek 😊.

Boo – nejroztomilejší pes na světě

Boo

Boo

Pejsek Boo byl hvězdou současnosti. Jeho stránky na sociálních sítích sledovalo přes 16 milionů lidí. Byl považován za nejroztomilejšího psa na světě. Objevil se také v několika televizních pořadech a měl i vlastní knihu: Boo – život nejroztomilejšího psa na světě.

Štefan „Fofola“

Štefan Fofola

Mohlo by se zdát, že teď zabrousíme do našich českých luhů a hájů 😊. Štefana určitě znáte z reklamy na limonádu. Ve skutečnosti to je ale Američan a jmenuje se Tuna. Jeho majitelka se ho ujala, protože ho nikdo kvůli jeho předkusu a zvláštnímu vzhledu nechtěl. Ani ona sama nečekala, že se z něj stane taková hvězda!

Bobbie zdolal více než 4 tisíce kilometrů

Bobbie

Bobbie

Bobbie, kříženec, který si se svým neuvěřitelným výkonem vysloužil přezdívku „The Wonder Dog“, zázračný pes. Jak jeho příběh začal? V roce 1923, když byly Bobbiemu dva roky, se jeho rodina vydala ze Silvertonu, Oregon do Wolcottu, Indiana, aby navštívili svoji rodinu. Když dorazili do cíle, zastavili u pumpy, aby natankovali a Bobbie se šel proběhnout, ale v tom se stala velice nepříjemná událost, kdy na Bobbieho zaútočili místní psi. I přesto, že na něj rodina čekala několik hodin a poté také vydali inzerát o pátrání v novinách, museli se po třech týdnech vrátit domů a už nedoufali, že Bobbieho někdy uvidí. Asi si ani nedokážeme představit, jak velký šok zažili, když se po 6 měsících Bobbie vrátil. Poté, co se přivítali, vyčerpaný Bobbie se svalil na koberec a v momentě usnul. Tři dny jen jedl a spal. Není se čemu divit, zdolal okolo 4 tisíc kilometrů, aby se mohl vrátit ke své rodině.

Balto

Balto

Možná jste viděli kreslený film Balto z roku 1995, ale věděli jste, že jeho předlohou byl skutečný příběh? V lednu 1925 lékař v Nome oznámil, že se mezi eskymáckým obyvatelstvem objevil záškrt, a proto žádá o doručení vakcíny. Doprava letadlem ani lodí nebyla možná, 9kilogramová bedýnka s vakcínou byla nakonec dopravena několika psími spřeženími. Balto byl na posledním úseku cesty a stal se symbolem tohoto úspěchu. Dnes si tuto událost mohou lidé připomenout u bronzové sochy v Central Parku, která vzdává poctu vytrvalosti a odvaze našich psích přátel.

Fala

Fala

Fala, nejslavnější prezidentský pes. Fala byl skotský teriér, který patřil americkému prezidentovi Franclinovi D. Rooseveltovi. Falovi se dostalo dokonce takové pocty, kdy jej prezident povýšil na armádního důstojníka.

Jofi

Jofi

Sigmund Freud, známé jméno ve světě psychologie. Většina z nás, i když se nezajímá o psychologii, zná toto jméno. Ale už málokdo ví o náklonnosti Freuda k psům. Jeho pes, Jofi, mu pomáhal při terapiích. Pokud byl Jofi v klidu, zjistil Freud, že i jeho pacient byl klidný, pokud naopak štěkal a byl nevrlý, poznal, že i pacient je nervózní.


Blondi

Blondi

Německý ovčák diktátora Adolfa Hitlera uzavírá naši desítku slavných pejsků. Blondi žil s Hitlerem až do jeho smrti. V den svojí smrti Hitler otrávil svého psa tobolkami s kyanidem. Někteří věří, že Bondi pocházel z chovatelské stanice v Kravařích na Opavsku.

Všichni slavní pejsci se nám do naší Top 10 nevejdou. Je jich mnohem více. Budeme se těšit třeba v nějakém dalším pokračování 😊.

Líbil se Vám článek?
Odebírejte naše štěky e-mailem
Váš e-mail
Přihlášením souhlasíte se zpracováním údajů za účelem zasílání e-mailů s novými články, soutěžemi a zajímavostmi. Naše zásady zpracování osobních údajů.
Nebo článek sdílejte s přáteli