5 rad, jak přejít z granulí na maso

Proč vůbec přecházet jste se možná už dočetli v našem předchozím článku. Teď ale jak na to? Skokový přechod z granulí na čerstvou stravu odnese citlivější pes většinou průjmem. Proto buďte trpěliví a zařazujte maso do jídelníčku postupně.

Dalmatin před pečeným kuřetem

  1. Nikam nespěchejte. Na tepelně zpracované maso reagují psi ze začátku lépe než na syrové. U pečeného masa (platí i pro konzervy MARTY) opatrně s výpekem, ten může zpočátku způsobit průjem. Proto jej vždy kombinujte třeba s nastrouhanou spařenou mrkví, či rýží.
  2. Nejprve vybírejte libové lehce stravitelné maso, syrové kosti a maso tučnější nechte až na další týdny. Vhodné je maso drůbeží – např. MARTY Essential Kuřecí, které obsahuje drůbeží směs s převahou kuřete. Pestrou stravou zejména u štěňat předcházíte vzniku potravinových alergií. Pokud totiž tělo dostává od mala dávky různých proteinů, reaguje adekvátní imunitní odpovědí. Pokud naopak dostává celý život jen jeden typ proteinu, může pak imunita vyhodnotit jiný protein jako riziko a zakročit alergickou reakcí. Pro alergické psy je pak vhodná řada MARTY Monoprotein, např. MARTY Monoprotein Krůtí.
  3. Obsahu kostí v plechovce se nebojte. Zpracováním za vysoké teploty a tlaku jsou krásně měkké a pro psa bezpečné i při zachování všech důležitých minerálů. A uvidíte, že na MARTY Signature Celá 1/4 kuřete se budou sbíhat sliny i vám.
  4. Při přechodu z granulí krmte vždy několik dnů stejným masem. Pokud snáší drůbež dobře, zkuste i MARTY Essential Hovězí, nebo luxusnější variantu MARTY Signature Hovězí s kousky kuřecího.
  5. Pro zdravou kůži a lesklou srst zařaďte občas MARTY Essential Losos.

Maso v konzervě MARTY Signature

Mějte na paměti, že každý pes je jiný a jsou mezi nimi významné rozdíly. Zatímco jeden snese okamžitý přechod z granulí na čerstvou stravu, druhý má několik dní průjmy i při postupném zavádění. Pokud zvrací pes krátce po jídle a jídlo chce sníst znovu, nebraňte mu v tom. Pro nás lidi je to nechutné, ale pro psy přirozené. V konečném důsledku je ale schopen každý pes od granulí upustit, jen je třeba zvolit vhodnou taktiku.

Líbil se Vám článek?
Odebírejte naše štěky e-mailem
Váš e-mail
Přihlášením souhlasíte se zpracováním údajů za účelem zasílání e-mailů s novými články, soutěžemi a zajímavostmi. Naše zásady zpracování osobních údajů.
Nebo článek sdílejte s přáteli