Moje dítě chce psa! Co teď?

Dítě chce pejska! Přeje si jej na narozeniny, za dobré vysvědčení, za odměnu. Jednoduše vám stále předkládá pod nos prosbu o pejska a je neodbytně vytrvalé. Ale vy si nejste jistí, zda je to dobrý nápad anebo jestli je ta správná doba na nového člena rodiny. Napadá vás spousta otázek jako: Jaký je nejlepší věk dítěte pro psa? Jak zjistím, zda je moje dítě připraveno na domácího mazlíčka? A pokud tomu tak není, jak mu to vysvětlit? To a více se pokusíme zodpovědět v našem novém článku.

Nejste si jistí?

Nejste si jistí, zda je správný čas na pejska? Kupte si čas na přemýšlení! Vaše dítě si přeje pejska pod stromeček, na narozeniny, k svátku. Připomeňte mu, že pejsek není dárek, ale stane se novým členem rodiny a vedle radosti přinese i zodpovědnost a povinnosti. Tato diskuze poskytne vám i dítěti čas na rozmyšlení. Požádejte své dítě, aby vám řeklo 3 důvody, proč chce domácího mazlíčka a 3 způsoby, jak vám bude pomáhat se o něj starat.

Kdy dítěti pejska pořídit?

Neexistuje žádný dokonalý věk, kdy adoptovat pejska. Každé dítě je jiné a každé také jinak reaguje. Někdy se dítě už narodí do rodiny se psem, některé děti ho dostanou až v dospívání. Vždy je jen potřeba vzít v úvahu, že batolata se o domácího mazlíčka nezvládnou postarat, ale na druhou stranu je čas strávený s novým chlupatým přítelem nevyčíslitelný. Teenageři mohou být výborní pomocníci, ale pokud už mají naplněný svůj denní program jinými činnostmi, nemusí mít dostatek času na psa. Než si pořídíte pejska, zkuste dětem dát za úkol pravidelné zalévání květin a úklid hraček v dětském pokoji. Když tyto povinnosti zvládnou, je pravděpodobnější, že pak budou v budoucnu umět pejska pravidelně krmit nebo po něm uklidit.

 Oblíbená psí plemena pro děti

  • Labradorský retrívr je veselý a živý pes, se kterým vaše děti zažijí spoustu zábavy. Je poslušný a přátelský, bez známek útočnosti.
  • Zlatý retrívrDěti milují retrievery V současnosti asi nejoblíbenější pes pro děti je zlatý retrívr. Je inteligentní, temperamentní, snášenlivý, ostražitý a učenlivý. Občas může být i tvrdohlavý😊, ale kdo nejsme, že? Přínosem je, že je společenský a přítulný, a hlavně miluje děti.
  • Jezevčík má neuvěřitelnou schopnost získat si srdce lidí i dětí. Je velmi přátelský a miluje dlouhé procházky.

Přejeme hodně štěstí při rozhodování! 🙂

Líbil se Vám článek?
Odebírejte naše štěky e-mailem
Váš e-mail
Přihlášením souhlasíte se zpracováním údajů za účelem zasílání e-mailů s novými články, soutěžemi a zajímavostmi. Naše zásady zpracování osobních údajů.
Nebo článek sdílejte s přáteli