Konzerva bez konzervantů

Stejně jako nekoupíme masovou konzervu k narozeninám, tak asi nikdo nepozve svou přítelkyni na večeři při svíčkách z báječné konzervy. Proč? Jsme totiž zvyklí, že konzerva obsahuje spoustu barviv, aby jídlo nějak vypadalo, glutamátu, aby vůbec nějak chutnalo a konzervantů, aby ještě po otevření dlouho vydrželo. U konzerv s lidským jídlem to tak bohužel opravdu v převážné většině je. A co konzervy pro naše mazlíčky?

V konzervách nejsou konzervanty potřeba.

V granulích sušených za vysoké teploty, kterých je většina na trhu, se přidávají butylhydroxyanisol (E320, BHA) či butylhydroxytoluen (E321, BHT), aby nežlukly a sorban draselný (E202), aby neplesnivěly. V konzervách nejsou konzervanty potřeba. Při domácím zavařování také nesypeme do sklenic žádná aditiva. Při výrobě prochází konzerva ještě vyšší teplotou a tlakem, které spolehlivě ničí všechny bakterie a nežádoucí mikroorganismy. Toto je velká výhoda konzerv oproti granulím. Ovšem pozor na granule obsahující rybí moučku! Nic proti rybám, ale pravdou je, že tato často obsahuje stabilizátor ethoxyquin (E324), jehož používání jinak není v České republice povoleno.

Zlatý retrívr žere rybu

Proč vlastně vadí?

Přírodní stabilizátory jako vitamín E, či rozmarýnový olej nejsou kvůli své vysoké ceně příliš časté. Denně konzumované chemické stabilizátory však mohou způsobovat zažívací a kožní problémy ,či alergie. Pokud už něco z toho řešíte, jistě je na místě pozorně si přečíst složení na obalu, eventuálně na webových stránkách výrobce.

 Maso vs kompletní krmivo

U výživy psů je dnes trendem návrat k masové stravě, zvláště pak krmení syrovým masem a kostmi (B.A.R.F.). Jen čistě maso však správnou výživu nezajistí. Chybí jí vápník z kostí a vláknina pro dobré zažívání a peristaltiku střev. Proto se i k prémiovým 100 % masovým konzervám musí přidávat přílohy. Samozřejmě můžete vše koupit už namíchané v optimálním poměru. Takové produkty pak najdete pod názvem kompletní krmivo. V konzervách Louie jsme vybrali jako doplněk k masu rýži, která je lehce stravitelná, má nízký podíl tuku a dobře ji snášejí i velcí alergici.

Jak udržet čerstvost i bez konzervantů?

Naše maso se v neotevřené konzervě mají minimální trvanlivost dva roky, takže je výhodnější objednat větší balík na delší dobu. Po otevření je to však zkrátka maso, které je třeba dát do chladu, kde vydrží čerstvé několik dalších dní. Aby se vůně masa nešířila po celé lednici, dodáváme konzervy Louie a řad Marty Signature, Marty Essential a Marty Monoprotein už přímo s praktickým plastovým víčkem.

Ruka dává pamlsek pejskovi

 Konzervy ano či ne?

Ne každý má čas a možnosti kmit podle B.A.R.F. – více v tomto článku a ani nechceme odsuzovat nikoho, kdo krmí granulemi. Oproti nim však obsahují konzervy vyšší podíl vody, což působí blahodárně na močové cesty a samozřejmě jsou pro psy voňavějším a jistě lákavějším soustem, které je možné s granulemi kombinovat.

Líbil se Vám článek?
Odebírejte naše štěky e-mailem
Váš e-mail
Přihlášením souhlasíte se zpracováním údajů za účelem zasílání e-mailů s novými články, soutěžemi a zajímavostmi. Naše zásady zpracování osobních údajů.
Nebo článek sdílejte s přáteli