Marty - B.A.R.F. na cesty, aneb maximum výhod při minimální náročnosti

Ať už děláte se psem agility, sportovní kynologii nebo myslivost, či canisterapeutický výcvik, vždycky poznáte, že opravdu záleží na tom, čím se pes krmí. Pokud je pro něj jeho strava biologicky vhodná, pes srší energií a je v dobré fyzické i psychické kondici, vždy připravený pracovat a s radostným elánem učit se novým věcem. Netrpí zažívacími problémy a nenechává za sebou hromady exkrementů.

Jaké složení krmiva je však zrovna pro vašeho psa biologicky nejvhodnější? Odpověď není jednoduchá, protože není pro všechny psy stejná. Vždy závisí na rase, aktuální fyzické aktivitě, i na věku psa. Obzvlášť u štěňat velkých plemen je zásadní dbát na správně vyváženou stravu, jinak může dojít z důvodu jejich překotného růstu k nevratným ortopedickým problémům, jako jsou např. dysplazie kyčelních kloubů, prošlapávání tlapek a další postojové abnormality.

Jack Russel Teriér žere maso

Jedno však mají všichni psi společné. Podobně jako příbuzný vlk či dingo, i pes je masožravec. Volně žijící šelmy se však neživí nikdy čistě jen masem, požírají i kosti a vnitřnosti a z trávicího traktu oběti získávají cennou vlákninu z potravy býložravců. Na tomto faktu je postaveno krmení stylem B.A.R.F. – „Biologically Appropriate Raw Food“. Nejde tedy o značku, ale o způsob krmení, kde 95 % tvoří syrové maso, kosti a vnitřnosti a zbylých 5 % vláknina.

Použití čistě jen syrové stravy je v normálních podmínkách přinejmenším náročné a na cestách zcela nemožné. Navíc může mít i svá zdravotní rizika, o kterých se dočtete více v tomto článku. Tepelná úprava sice ničí vitamín C, ten však psi dokáží syntetizovat. Za zamyšlení však stojí, zda výhody B.A.R.F. stravy nespočívají především v možnosti kombinovat živočišnou a rostlinnou stravu s přihlédnutím na životní podmínky a plemeno konkrétního psa. Ve většině konzerv a v granulích jsou jednotlivé složky už namíchány v poměru vhodném pro co největší okruh spotřebitelů. Pro skutečné optimum šité vašemu psovi na míru, sáhněte s klidným svědomím po konzervách Marty. Objevíte 100% masa, a to klidně i v celých kusech, čtvrtky kuřete, či celý hovězí steak. Dostatek ovoce a zeleniny můžete vašemu psovi zajistit i na cestách velice jednoduše a pohodlně zeleninovými či ovocnými příkrmy nejvyšší kvality. Ač se nejedná o syrovou stravu, má k filosofii B.A.R.F. hodně blízko:

  • Krmivo v TOP kvalitě: jednoduše 100% masa nebo 100% ovoce či zeleniny. Bez přidané želatiny a jiných aditiv.
  • Možnost sestavit jídelníček přesně na míru: od štěněte až po psa seniora netřeba řešit přechody a zvykání na jinou stravu, ale jen upravit poměry všech složek.

Oproti krmení syrovou stravou má krmivo Marty navíc tyto výhody:

  • Jednoduchá příprava: netrávíte dny sháněním, uskladňováním a rozmrazováním masa. S Marty je to click – open – feed.
  • Vysoká trvanlivost: ač bez konzervantů, díky speciálním postupům při výrobě vydrží neotevřené i dva roky.
  • Bezpečnost: tepelným zpracováním dojde k zničení všech případných bakterií a parazitů v mase. Drůbeží i rybí kosti jsou díky vysokotlakému zpracování zcela měkké a nemohou tak způsobit zranění při průchodu trávicím traktem. Pro odstranění zubního plaku dejte raději svému psovi vhodnou hračku nebo dentální žvýkací pamlsek.

Proč se tedy trápit, když můžete jednoduše sáhnout po tom nejlepším a zažít ten pocit naprosté spokojenosti svého psa na vlastní oči.

Líbil se Vám článek?
Odebírejte naše štěky e-mailem
Váš e-mail
Přihlášením souhlasíte se zpracováním údajů za účelem zasílání e-mailů s novými články, soutěžemi a zajímavostmi. Naše zásady zpracování osobních údajů.
Nebo článek sdílejte s přáteli