Největší mýty o krmení psů

Patříme k největším milovníkům domácích zvířat na světě – ve více než 40 % českých domácností najdeme minimálně jednoho psa. Ověřte si s námi, jestli co se týče jejich stravy, netíhnete také k některým zažitým pověrám.

1. Žere trávu – bude pršet

Štěňátko labradorského retrívra žere trávu

Psi občas trávu požírají. Někteří téměř denně, a přesto každý den neprší ☺. Pasení psů signalizuje, že ve stravě chybí vláknina, která čistí žaludek. Zkuste přidat do krmné dávky trochu zeleniny (třeba Marty Supplement).

2. Strava jednou denně

U dospělých psů je lépe rozdělit krmnou dávku na dvě části, které podáváme ráno a večer. Štěňata a staří psi pak žerou ještě častěji, a to až 5x denně.

3. Syrové maso podporuje agresivitu a lov

Ne, syrové maso opravdu nepromění vašeho psa v dravou šelmu, která vám půjde po krku! Psi, krmení syrovou stravou (B.A.R.F.), bývají velice vyrovnaní a celá řada jich pracuje u různých skupin handicapovaných osob. Tendence k lovu bývá u psů vrozená bez ohledu na to, co pes jí a lze korigovat dobrým výcvikem.

4. Lepek nikdy

Obiloviny jsou výborným doplňkem stravy psů, kteří i po spořádání celého přídělu hladově hledí do misky. Celozrnné obilniny (neloupaná pohanka, či celozrnné ovesné vločky) jsou zdrojem vlákniny a jsou vhodné pro psy v rekonvalescenci, či v zátěži. Pokud váš pes ale trpí alergií na lepek, lze přidávat rýži, která má zklidňující vliv na zažívání. Nejste si jisti poměrem masa a rýže? Vyzkoušejte konzervy Louie, které jsou už namíchány v optimálním poměru.

5. Olizuje stěny – má nedostatek vápníku

Jak Jára Cimrman praví: „Prdlajs vápníku, vápníkem se u nás nikdy nešetřilo, lumpárna to je.“ Psi si na omítce pochutnávají většinou z nudy. Zkuste ho vzít na delší procházku, nebo koupit novou kousací hračku.

6. Vepřové maso je nezdravé

Pejsek s vepřovou kostí

Vepřové maso pro psy není nezdravé, jen je tučnější. Proto je vhodné pro aktivní či závodící psy, nebo v kombinaci s jinými druhy masa. Není vhodné pro psy seniory a psy se sklony k tloustnutí.

7. Nedávejte psovi žádné kosti – je to nebezpečné

Je pravda, že běžným vařením kosti křehnou a jejich úlomky mohou být psům nebezpečné, proto vařené kosti opravdu raději nikdy. Syrová kost je však naprosto bezpečná a představuje nejen skvělou kousací hračku, ale i přirozený zdroj vápníku. Na cesty je pak praktické např. celé kuře Marty v plechovce, která obsahuje 100% maso i s měkčenými kostmi.

O mýtech a legendách je dobré vědět, abychom nepodlehli některým, byť dobře míněným radám. Krmme s rozumem, protože na psech nám záleží až na prvním místě ❤️.

Líbil se Vám článek?
Odebírejte naše štěky e-mailem
Váš e-mail
Přihlášením souhlasíte se zpracováním údajů za účelem zasílání e-mailů s novými články, soutěžemi a zajímavostmi. Naše zásady zpracování osobních údajů.
Nebo článek sdílejte s přáteli