Tipy na vánoční dárky pro pejsky

Přemýšlíte, co vašemu mazlíčkovi na Vánoce? Přinášíme žhavé tipy, jaké dárky vybrat, abyste svého pejska potěšili.

Místo, kde psi tráví nejvíce času

Vánoce jsou vhodný čas na koupi nového pelechu, pokud ten starý už dosluhuje. Při výběru pelechu si musíme ujasnit několik otázek:

Pro jakého psa je pelech určen?

V první řadě záleží, pro jak velkého psa pelech pořizujeme. Pro menší plemena, která jsou náchylná na zimu, se hodí pelíšek s vyšším okrajem, nebo rovnou pelech typu iglú či kukaň, ve které jsou psi chráněni ze všech stran. Zároveň se tyto typy pelíšků hodí i pro bojácné psy, kteří mají rádi své útočiště a rádi se schovávají.

Pro větší plemena a psy, kteří se během odpočinku velmi rozvalují, je vhodný větší pelech s okrajem či matrace bez okraje, kde budou mít dost prostoru na pohyb během spánku. Je dobré myslet i na věk, minimálně do té míry, že štěně může pelech velmi rychle zničit, a tak se nevyplatí velká investice.

Jak vybrat správnou velikost?

Nejlepší je psa změřit ve spánku v jeho nejčastější odpočinkové poloze a pak přidat cca 10 - 20 cm na každou stranu. Vybírat pak můžete z různých tvarů od kulatých, hranatých až po atypické tvary.

Pejsek spí v pelíšku s dekou

V jaké místnosti bude pelech umístěn?

Je dobré se také zamyslet nad tím, kde bude pelech umístěn. Jde o chladnější místnost či chodbu, nebo o klasický obývací pokoj či ložnici, kde není potřeba myslet na dobrou izolaci od podlahy či zvýšené okraje pro větší teplo? Budeme pelech využívat spíše uvnitř, kde dáme přednost pohodlnému materiálu, nebo venku, kde zvolíme odolnější materiál?

Z jakého materiálu?

Pelechy se samozřejmě vyrábí z různých materiálů – například nylon je voděodolný a celkově dobře odolává nečistotám. Také se dobře udržuje, takže je vhodný do venkovních prostor nebo pro aktivní psy, kterým bláto a kaluže nejsou cizí.

Pokud chceme spíše příjemné teploučké hnízdo, tak je ideální plyš nebo fleece, ale samozřejmě je náročnější na údržbu a hodí se tak spíše pro “gaučové” psy.

Trendy v psím odpočinku

Vzhledem k tomu, že někteří psi tráví až 16 hodin denně odpočinkem, je potřeba myslet na jejich komfort a pohodlí. V dnešní době se vyrábí i ortopedické pelechy z paměťové pěny, které se hodí pro psy s pohybovými potížemi, protože pomáhají odlehčit páteři a kloubům, ale samozřejmě je můžeme koupit i pro zdravého mazlíčka.

Pokud si potrpíte na design může vás zaujmout psí sofa – hranatý pelech, který je vyvýšený ze tří stran a připomíná svým vzhledem klasické sofa, takže se bude hodit i do designového obýváku. Stále větším trendem je i vestavěný pelech v kusu nábytku.

Pokud máte psa nemocného, zimomřivého nebo se pelech nachází ve studené místnosti, můžete zvolit vyhřívanou podložku do pelechu, která se zahřívá po zapojení do elektřiny, nebo zvolit thermo pelech, který je z jedné strany z materiálu vhodného k ochlazení psa a z druhé z materiálu, který více udržuje teplo a hodí se pro chladnější měsíce.

Pořádné žrádlo nade vše ❤️

Pejska můžeme samozřejmě potěšit novým pelechem s nejmodernějším vyhřívacím systémem či chytrou hračkou, ale největší radost psovi stejně uděláme jídlem. Můžeme si zároveň dát předsevzetí do nového roku kupovat psovi co nejkvalitnější stravu. Například zařazením masových konzerv Martypet do stravování psa. Chybu rozhodně neuděláte ani z cenově dostupnější variantou perfektně vyvážených konzerv pro psy Louie. Ačkoliv můžeme mít k masu z konzerv předsudky, že není to nejlepší (po zkušenostech s konzervami s jídlem pro lidi se není čemu divit), v případě konzerv Martypet je opak pravdou. Do nich se totiž dává jen 100% masa bez želatiny, konzervantů a jiných aditiv, které jsou často součástí granulí.

Nový rok se tak jeví jako optimální čas na to zkusit plnohodnotnou stravu, která dodá vašemu psovi potřebné živiny. Vybírat můžete z široké škály výrobků - od kuřecího přes hovězí až po rybí maso. Pokud chcete zjistit proč krmit raději masem než granulemi, mrkněte na náš článek.

Pro jistotu mrkněte i na náš článek o tom, co pejskovi během Vánoc k jídlu rozhodně nedávat.

Kdo si hraje, nezlobí

Pokud plánujete na Vánoce obdarovat psa spíše hračkou, tak máte nepřeberné množství možností. Trendem roku 2021 jsou chytré hračky – jednou z nich je například wickedbone – interaktivní kost, která dokonale zabaví vašeho mazlíčka, i když nejste doma. Na základě pokynů pomocí aplikace můžete aktivovat 9 různých programů, které vašeho mazlíčka motivují k pohybu a hraní si s kostí. Existuje i spousta interaktivních míčků, anebo vrhač míčků, který posílá opakovaně míčky psovi poté, co je pes vrátí do sběrače. Na Alze mimochodem seženete i naše konzervy, tak na ně nezapomeňte mrknout a přidejte je do dárkového balíčku pro svého pejska.

Pejsek pozoruje hračky a míček

Pokud vašeho psa už nudí klasické plyšové hračky a gumové kosti, tak můžete vybrat z řady ovoněných hraček pro psy – ať už vyberete vůni masa, kterou psi ocení, nebo například svěží mátovou vůni, abyste přebili zápach hraček po určité době používání. Nebo můžete pořídit pejskovi hrací deku, která má různé našité prvky k zabavení.

Stále spolu

Pokud vám nestačí trávit čas se svým mazlíčkem po návratu z práce, nebo o víkendech, a chcete zároveň dát dárek i sami sobě, můžete si nechat vyrobit jeho podobiznu v mnoha variantách::

  1. Portrét psa na zeď – pokud máte doma nějakou nevyužitou zeď, můžete si nechat udělat podobiznu psa například perokresbou, nebo jako olejomalbu.
  2. Obal na mobil s fotkou – fotografii můžete použít na různé věci běžného užití, například na obal na mobil či na hrnek do práce.
  3. Náhrdelník s otiskem packy – pokud chcete spíše decentní připomínku svého čtyřnohého kamaráda, pak si můžete nechat do placky z drahého kovu vygravírovat otisk packy.
  4. Ponožky nebo svetr s podobiznou – případně nic nebrání tomu, mít svého mazlíčka stále s sebou v podobě nátisku na tričko, nebo výšivky na svetru či ponožkách.

Výběr dárků je v dnešní době opravdu široký, tak přejeme dobrý výběr, a hlavně klidný předvánoční čas! ❤️

Líbil se Vám článek?
Odebírejte naše štěky e-mailem
Váš e-mail
Přihlášením souhlasíte se zpracováním údajů za účelem zasílání e-mailů s novými články, soutěžemi a zajímavostmi. Naše zásady zpracování osobních údajů.
Nebo článek sdílejte s přáteli