Zdravotní pojištění psů – vyplatí se? Srovnání cen 2020

I když se o psa staráme nejlépe jak můžeme, i když ho necháváme očkovat a krmíme ho kvalitním jídlem pro psy, jsou v životě situace jako úrazy či nenadálé nemoci, které nás mohou zaskočit nepřipravené. Ve veterinární ordinaci se pak bojíme nejen o psa, ale i o to, jak to všechno finančně zvládneme.

S pokrokem ve veterinárním odvětví roste počet chorob, které umíme léčit. S tím jsou však spojeny nemalé náklady, které bychom často váhali vynaložit, pokud by tady nebyly pojistné produkty pro zvířata. Na trhu s pojištěním pro mazlíčky bují konkurence, což je příznivé pro nás spotřebitele převážně z pohledu cen. Není už dávno pravdou, že pokud byste si měsíčně odkládali pojistnou částku na spořicí účet, byli byste z něj pak schopni vyrovnat náklady spojené s léčbou nenadálé nemoci či úrazu.

Smysluplné pojištění se pohybuje kolem 300 Kč za měsíc, tj. 3 600 Kč ročně. Na druhou stranu léčení i „pouhých“ střevních problémů psa stojí kolem 12 000 Kč. Stačí jednoduchá matematika k tomu, abychom zjistili, že i když bude pes léčen s nějakým menším problémem jednou za tři roky, stále se pojištění vyplatí. Nepočítaje ten klid, že jste krytí i pro případ nějaké větší nenadálé události.

Přečetli jste si už tento článek o obecných kličkách a háčcích, abyste nesedli pojišťovnám na lep? Dnes vám přinášíme srovnání aktuálních nabídek pojištění veterinárních nákladů pro psy. Ceny se liší v závislosti na věku a plemenu psa, proto pro srovnání vybíráme zdravotní pojištění přímo pro naši tříletou hladkosrstou trpasličí jezevčici Arcu.

Tříletá jezevčice Arca

Při čtení tabulky však berte v potaz nejen roční výši pojistného, ale i to, co za tyto peníze jednotlivé pojišťovny nabízejí. Některé mají v ceně i základní pojištění odpovědnosti za způsobené škody, vyšší maximální částku ročního plnění, nebo odlišnou výši spoluúčasti. Liší se někdy i dost zásadně v tom, jaká ošetření vašeho psa hradí. Toto srovnání najdete přehledně zde.

Srovnání pojištění psů

*Základní pojištění odpovědnosti za způsobené škody v ceně Údaje jsou platné k 24. 7. 2020.

Jaké druhy pojištění jsou pro psy k dispozici?

Kromě krytí veterinárních nákladů spojených s úrazem či akutní nemocí je v nabídkách pojištění:

  • Odpovědnosti za škody – pokrývá náklady, způsobí-li váš pes jiné osobě než vám či vašim blízkým ve společné domácnosti újmu na zdraví, majetku, či finanční škodu. Zaplatí např. opravu kola při sražení cyklisty psem.
  • Úhynu či utracení – proplacení pořizovací nebo obvyklé ceny psa do výše sjednaného limitu v případě smrti (omezení příčin smrti se u různých pojišťoven liší).
  • Ztráty či odcizení – dělí se na pojištění nákladů na nalezení (inzerce, nálezné) a na samotné proplacení pořizovací ceny psa do výše sjednaného limitu v případě pohřešování určitou dobu. Tuto částku je třeba vrátit v případě pozdějšího nalezení.
  • Opatrování v případě hospitalizace majitele – do sjednaného ročního limitu hradí náklady na hlídání psa (např. zvířecí hotel) v případě, že jste delší dobu v nemocnici.

Srovnání druhů pojištění psů

Obtěžuje vás popotahování s pojišťovnami ohledně proplácení faktur?

ČSOB: PetExpert

Progresivní nováček na trhu už s poměrně širokou sítí smluvních veterinářů, který v mnoha případech nabízí to, co jinde nenajdete. Úhrada hospitalizace psa bez omezení délky, kompenzace ztráty či odcizení a v případě variant Premium a Exclusive dokonce i proplácení alternativní léčby, jako je např. homeopatie a akupunktura. Obtěžuje vás popotahování s pojišťovnami ohledně proplácení faktur? Prozatím jako jediní na trhu nabízí proplácení veterinárních nákladů přímo svým smluvním lékařům. V době ošetření tedy nemusíte mít požadovanou hotovost, kterou byste pak zpětně vymáhali na pojišťovně, ale v ordinaci zaplatíte pouze spoluúčast a o zbytek se nestaráte. Výborná volba pro ty, co nesnáší papírování.

Pejsek s pánečkem

Generali Česká pojišťovna (ČP): Mazlíček

Pojišťovna nevyžaduje žádnou spoluúčast v případě pojištění odpovědnosti a úhynu zvířete. Finanční plnění v případě smrti psa lze však sjednat pouze do 15 000 Kč.

Výhodnější ceny pro asistenční a canisterapeutické psy.

Česká podnikatelská pojišťovna (ČPP): Hafan a partneři Zampi, První moravská brokerská společnost (PMBS), nebo TSFinance

ČPP nabízí výhodnější ceny pro asistenční a canisterapeutické psy. V neprospěch produktu Hafan od ČPP však mluví jejich dosti nepřehledný web, který neumožňuje rychlé cenové srovnání s konkurencí. I u PMBS lze získat cenu pojištění pouze na dotaz. Ostatní partneři ČPP Zampini a TSFinance přináší přidanou hodnotu jednoduchého on-line sjednání. Nákupem přes TSFinance poputuje navíc 5 % z ceny pojištění vybraným útulkům.

Slavia: Pejsek a kočička

Stejně jako ČP, i Slavia poskytuje pojištění úhynu a odpovědnosti bez spoluúčasti. Pojištění odpovědnosti pak platí i pro území Evropy při přechodném pobytu pojištěnce.

Halali: Pojištění psa

Česká pojišťovna založená v roce 1993 Českomoravskou mysliveckou jednotou je schopna nabídnout základní pojištění veterinárních nákladů už za 83 Kč měsíčně (při platbě ročně s krytím do 10 000 Kč ročně). Velice důkladně si však nastudujte podmínky, co všechno spadá do plnění pojistných událostí.

Chcete pojistit rovnou celou domácnost?

Direct: připojištění Psi a kočky k Pojištění majetku

Chcete pojistit rovnou celou domácnost? Pak je Direct zajímavou alternativou, neboť můžete vyřešit pojištění veterinárních nákladů jednou smlouvou spolu s pojištěním majetku vaší domácnosti.

Pejsek doma roztrhal polštář

Kdo by chtěl pod heslem „Sichr je sichr“ spekulovat a uzavřít pojištění na svého mazlíčka u více pojišťoven současně, nedočká se výdělku. Pojišťovny mají vždy v podmínkách ošetřeno, že hradí pouze vaše reálné náklady. Pokud tedy bude stát ošetření 10 000 Kč, i kdybyste byli pojištěni u více pojišťoven, víc, než tuto částku vám celkově nevyplatí.

Takže které pojištění vybrat? Rozhodnutí je na vás a bude hodně záležet na druhu psa a vašem životním rytmu. Jistě vám ale každé takové pojištění přinese do života větší jistotu, že se o svého psa dokážete postarat i v těžkých chvílích, a to nejlépe, jak jen to jde.

Líbil se Vám článek?
Odebírejte naše štěky e-mailem
Váš e-mail
Přihlášením souhlasíte se zpracováním údajů za účelem zasílání e-mailů s novými články, soutěžemi a zajímavostmi. Naše zásady zpracování osobních údajů.
Nebo článek sdílejte s přáteli